Facebook Instagram TikTok
Menü

Ez egy fájó vereség: hajszálnyira voltunk attól, hogy megverjük a kupagyőztest!

2024. április 17.
Ez egy fájó vereség: hajszálnyira voltunk attól, hogy megverjük a kupagyőztest! Hatalmas csatára kényszerítettük a kupagyőztes Szolnokot a bajnoki negyeddöntő második mérkőzésén. Az NKA Arénában nagyon jó első félidőt produkáltunk, s bár a másodikban egy ideig inkább a vendégek akarata érvényesült, a hajrában volt esélyünk a győzelemre – ám az utolsó négy pontot az Olaj dobta, ami elég is volt a 83-82-es sikerükhöz. Nem adjuk fel, pénteken Szolnokon folytatjuk!

A negyeddöntő második mérkőzése előtt nagyon jó jel volt, hogy jelentősen bővült a rotációnk. Az orrtöréssel bajlódó Kerpel-Fronius Gáspár maszkban vállalta a játékot, Herger Salamon bekötött kézzel lépett pályára, Meleg Gergőre pedig lábsérülése után lehetett ismét számítani.

Azzal mindenki tisztában volt, hogy így is maximumot kell nyújtani a bombaformában lévő Szolnoki Olaj ellen. Sokáig úgy tűnt, hogy képesek vagyunk erre, amely ragyogóan, elsöprő lendülettel és nagyon kemény védekezéssel kezdtünk: az első negyedet 26-17-re megnyertük, nagyszünetben pedig még mindig 46-39-re vezettünk.

A harmadik negyedben azonban megváltozott a meccs képe. Nem a mi szájízünk szerint alakultak a dolgok, a vendégek fordítani tudtak (54-56), de az utolsó felvonásnak így is 63-63-ról indulhattunk neki, vagyis minden esélyünk megvolt a győzelemre. A szolnokiak ugyan megléptek (69-77), de Manjgafic, Kovács Péter és Durmo is bevágott egy-egy hármast, és máris más volt a leányzó fekvése (80-78)! Egy kis büntetőzés után 18 másodperccel a vége előtt már 82-79-re vezettünk, a szurkolóink pedig izgatottan várták, hogy mielőbb záruljon le a mérkőzés.

De a slusszpoén – sajnos – még hátravolt! A szolnoki Eads ugyanis egy triplával egyenlített (82-82), Montgomery-Tóth Cecília játékvezető pedig faultot vélt felfedezni dobás közben, így az amerikai játékos még büntetőt is dobhatott, amit nem hibázott el (82-83). A hátralévő másodpercekben még támadhattunk a győzelemért, de Manjgafic középtávolija után a labda nem esett a gyűrűbe, így nagyon bosszantó vereséggel ért véget ez a találkozó.

A három győzelemig tartó párharc állása így 2-0 a Szolnok javára, folytatás pénteken az Olaj otthonában.

Csirke Ferenc: – Először is gratulálok a Szolnoknak! A harmadik negyedben buktuk el a mérkőzést. A félidőben megbeszéltük az öltözőben, hogy azért vezetünk végig hét-kilenc ponttal, mert volt egy agresszív védekezésünk, ütöttük a faultokat, amikor kellett, dobták a büntetőket a szolnokiak, de nem volt ritmusuk. A harmadik negyedet végigjátszottuk három faulttal, huszonnégy kapott ponttal azért, mert minden játékosom, aki a pályán volt, az statisztikát próbált javítani. A támadás volt fókuszban, és teljesen elveszítettük a játékunk ritmusát, a vendégeknek pedig könnyű kosaraik voltak. Emiatt egy Szolnok ellen mínusz hét-nyolc pontról kellett visszajönni, ami két extra hármassal sikerült, ám a vendégek dobtak a végén egy extra triplát. Azt hozzáteszem, hogy ez nem volt fault, ha nem az, akkor hosszabbítás lett volna. Most el kell mennünk Szolnokra, és meg kell próbálnunk visszahozni őket hétfőn Pécsre.

Shane Henry: – Úgy érzem, meccsben voltunk a Szolnokkal, jók voltunk támadásban, védekezésben, lepattanózásban is. De mindez nem tartott ki a végéig, becsúszott pár hiba, és ebbe bele is buktunk.

Oliver Vidin: – Természetes, hogy nem volt ez egy könnyű meccs. Mindkét csapat jó kosárlabdával szórakoztatta ma a közönséget, és magas ritmusban játszott. Váltakozó volt, hogy éppen kinek jön ki jobban a lépés. Végül a szerencsésebb győzött. Nyerhettünk volna könnyebben is, de elveszítettük a koncentrációt, a pécsiek pedig visszajöttek az utolsó három-négy percben. Jó esélyük volt győzni, volt két nagyon fontos kosaruk, nekünk viszont egy, ami végül elég volt a sikerhez. A párharcnak még nincs vége, van még hátra mérkőzés, pénteken ismét találkozunk.

Lukács Norbert: – Nagyon kemény mérkőzés volt, erre is számítottunk, hogy nagyon agresszív lesz a Pécs, és mindenképpen nyerni akar. Jól kezdtek, de szerencsére sikerült felzárkóznunk. A vége hihetetlen volt, ilyen végjátékot még nem éltem át. Még nincs befejezve a párharc, az a célunk, hogy a következő meccsen lezárjuk.

NKA Universitas Pécs–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82-83 (26-17, 20-22, 17-24, 19-20)

Férfikosárlabda-NB I. A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Pécs, NKA Aréna, 900 néző. Vezette: Cziffra Csaba, Montgomery-Tóth Cecília, Kovács Nimród. NKA Universitas Pécs: Nikolic 15/6, Kovács P. 8/6, Durmo 17/9, Manjgafic 14/3, Herger 4. Csere: Scherer 5, Kerpel-Fronius 6/6, Walker 9/3, Henry 4, Meleg G. Vezetőedző: Csirke Ferenc. NHSZ-Szolnoki Olajbányász: Jovanovic 16/6, Eads 12/3, Lukács 14/3, Rudner, Wiggins 6. Csere: Dustin 18/6, Durham 6, Pallai, Révész, Pongó Má. 11/9. Vezetőedző: Oliver Vidin.