Facebook Instagram TikTok
Menü

Ismét legyőztük a Honvédot az NKA Arénában, egy lépésre vagyunk az ötödik helytől!

2024. május 07.
Ismét legyőztük a Honvédot az NKA Arénában, egy lépésre vagyunk az ötödik helytől! Szerintünk nem kérdés, hogy motiválnia kell-e egy csapatot annak, hogy az ötödik vagy a hatodik helyen végez, ennek megfelelően a srácok nagyot küzdöttek a Budapesti Honvéd elleni párharc első mérkőzésén. Szurkolóink segítségével egy szoros meccs végén meglett a győzelem, csütörtökön Budapesten folytatjuk!

Várható volt, hogy ha már eljutott idáig ez a két csapat, mindent meg fog tenni az ötödik helyért. A párharc első meccsén mindez beigazolódott, nagy csatát vívtunk a Honvéddal – a szurkolók legnagyobb örömére. Igaz, hogy az első félidőben sok volt a hiba a játékunkban, rengeteg dobást elhibáztunk, de a védekezéssel és a küzdeni akarással nem volt probléma, ennek köszönhetően pedig a nagyszünetben, még ha minimális különbséggel is, de vezettünk (36-35).

A folytatásban is szoros, kiélezett meccset volt ez, de látszott, hogy rendre a mi akaratunk érvényesül. A 23. percben Durmo hármasa után már 46-37-re, vagyis jelentős különbséggel vezettünk, de jobban nem tudtunk elhúzni, tapadt ránk a Honvéd. Olyannyira, hogy a 39. percben 71-71-et mutatott az eredményjelző, vagyis bármerre eldőlhetett volna ez a találkozó. Persze sokat tettünk azért, hogy a mi sikerünkkel végződjön: ezt követően higgadtan, okosan játszottunk, Kerpel-Fronius és Nikolic is dobott egy-egy duplát, majd Durmo és Nikolic jól büntetőztek, így végül 81-76-os győzelmet arattunk!

A két győzelemig tartó párharc állása így 1-0 a javunkra, ami azt jelenti, hogy élvonalbeli újoncként mindössze egyetlen lépésre vagyunk az ötödik helytől, ami óriási bravúr lenne! Csütörtökön jön a folytatás Budapesten, ha nyerünk, lezárjuk a csatát!

Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, egyben gratulálok a Honvédnak is! Úgy érzem, megint bebizonyította ezt a két együttes, hogy nem érdemtelenül játszunk az ötödik helyért. Motivált volt mindkét fél. Támadóoldalon voltak olyan szituációk, amik hibákhoz vezettek, de mindkét csapat odatette magát védekezésben, és egy igazi egylabdás mérkőzést játszottunk. Örülök, hogy megvédtük megint a hazai pályát, és szeretnénk nyerni csütörtökön! Szurkolóinknak nagyon köszönjük a segítséget, nagyon fontos volt, hogy amikor a Honvéd visszajött az utolsó negyedben, mellettünk voltak. Ennek a két csapatnak ez a kis bajnoki döntője, természetesen komolyan fogjuk venni a második meccset is!

Kerpel-Fronius Gáspár: – Szeretnék gratulálni mindkét csapatnak. Pont olyan mérkőzés volt, amilyenre számítottunk, a Honvéd egy nagyon fizikális együttes, negyven percen át kiélezett volt a találkozó. Nagyon örülök annak, hogy sikerült megvédenünk a hazai pályánkat, mert nagyon fontos nekünk az ötödik hely, szerintem látszott is azon, ahogy küzdöttünk. Csütörtökön szeretnénk nyerni!

Zlatko Jovanovic: – Először is gratulálok a Pécsnek a jól megérdemelt győzelemhez! Egy nagyon kiélezett találkozó volt, olyan, amilyet szeretnénk látni az ötödik helyért zajló csatában. Nem volt olyan fizikális a játékunk, mint a szezon korábbi részében, ez volt a kulcs. Nem ütköztünk eleget ahhoz, hogy nyerni tudjunk. Ez fontos lett volna, különösen itt Pécsett. A végén bármelyik csapat nyerhetett volna, de nem érdemeltük volna meg, a hazaiak sokkal jobban megdolgoztak a győzelemért.

Filipovic Stefan: – Először is gratulálnék a pécsieknek a győzelemhez! Elég szoros mérkőzést játszottunk, sajnos az első félidőt apró hibákkal kezdtük, kihagytunk dobásokat, ellenfelünk előnybe került. Próbáltunk visszazárkózni, de a végén nem volt szerencsénk, így nem sikerült győznünk.

NKA Universitas Pécs–Budapesti Honvéd SE 81-76 (20-20, 16-15, 22-20, 23-21)

Férfikosárlabda-NB I. A csoport, rájátszás az 5-6. helyért, 1. mérkőzés. Pécs, NKA Aréna, 800 néző. Vezette: Györfy Rúben, Frányó Péter, Kapusi Gábor. NKA Universitas Pécs: Nikolic 17/6, Kovács P. 3/3, Scherer 3/3, Durmo 12/3, Manjgafic 8/3. Csere: Walker 19/3, Kerpel-Fronius 5, S. Henry 10, Bor 4, Vezetőedző: Csirke Ferenc. Budapesti Honvéd: Djokovics 13/6, Bazsó 2, Hajdu, Wesson 8/6, J. Henry 7. Csere: Filipovic 12, Brown 22/6, Kopácsi, Reizinger 2, Simon K. 8/6, Peringer 2. Vezetőedző: Zlatko Jovanovic.