Facebook Instagram TikTok
Menü

Motiváltak voltunk, jól játszottunk, közel harminccal legyőztük a Sopront!

2024. április 26.
Motiváltak voltunk, jól játszottunk, közel harminccal legyőztük a Sopront! Nagyon szép győzelemmel indította csapatunk a Sopron elleni párharcot, az 5–8. helyért zajló csatát 87-59-re nyertük meg, így 1-0-ra vezetünk. Jó volt látni, hogy a fiúk számára továbbra sem mindegy, hányadik pozícióban zárják a bajnokságot, a maximumot igyekeztek kihozni magukból az NKA Arénában!

Az 5–8. helyért zajló párharc első mérkőzésén hamar kiderült, hogy melyik csapat játékosai motiváltabbak, amin persze nem is lehet csodálkozni, hiszen számunkra óriási bravúr lenne, ha újoncként a Magyar Kupa negyedik hely után a bajnokságban mondjuk ötödikek lennénk, míg a Sopron számára ez már különösebben nem oszt, nem szoroz. Nagyon jól kezdtünk, remek ritmusban játszottunk, és a pontokkal sem álltunk hadilábon, így a nagyszünetben már jelentős volt az előnyünk, húsz ponttal, 51-31-re vezettünk.

Örömteli volt látni, hogy fiataljaink több percet kaptak, mint korábban. Scherer Bálint nagyon fickándozott, 27 perc alatt 15 pontot (benne négy tripla) dobott, de Rátgéber Tamás és Bor Gábor igyekezett élni a lehetőséggel. A harmadik negyedben a vendégek faragtak egy picit hátrányukból, ám az utolsó felvonás abszolút a miénk volt, és ekkor már szép megoldásokkal szórakoztattuk a közönséget: Durmo feltette a labdát a gyűrűhöz, Henry pedig nagy erővel zsákolt. A végén 87-59-re győztünk, ami kétségtelenül jól néz ki, ám a párharcban a pontkülönbség nem számít, a lényeg az, hogy 1-0-ra vezetünk.

Csirke Ferenc: – Először is gratulálok a játékosaimnak! Tényleg nagyon büszke vagyok rájuk, mert a bajnokság ezen szakaszában tudják igazán megmutatni, hogy milyen a karakterük, a hozzáállásuk. Bármi is lesz innentől kezdve a hátralévő mérkőzéseken, ma megmutatták, hogy mondjuk nem véletlenül lettek hatodikak, és hogy milyen sportemberek. Nekünk, egy újonc csapatnak igenis fontos, hogy hányadik helyen végzünk, ezt megértették a fiúk, maximálisan odatették magukat a pályán, és ez egy edzőnek mindig nagy öröm. Élmény volt ma edzőként ott lenni a kispadon. A párharcnak természetesen nincs vége, 1-0-ra vezetünk, a Sopron pedig biztosan fel fog készülni a második mérkőzésre.

Gasper Potocnik: – Gratulálok a Pécsnek a mérkőzéshez, a győzelemhez! Nagyon megérdemelték. Abba nem szeretnék belemenni, hogy mi hogyan játszottunk. Amit gondoltam, és amit szerettem volna megosztani a játékosaimmal, megtettem a félidőben. Az öltözőben rendeztük a dolgokat, ez pedig az öltözőben is marad. Készülünk a következő mérkőzésre.

A két győzelemig tartó párharc második meccsére május 1-jén kerül sor Sopronban.

NKA Universitas Pécs–Sopron KC 87-59 (23-18, 28-13, 15-19, 21-9)

Férfikosárlabda-NB I. A csoport, rájátszás az 5-8. helyért, 1. mérkőzés. Pécs, NKA Aréna, 500 néző. Vezette: Nagy Viktor, Farkas Gábor, Földesi Ádám. NKA Universitas Pécs: Nikolic 4, Scherer 15/12, Kovács P. 11, Durmo 21/9, Manjgafic 13/3. Csere: Walker 1, Kerpel-Fronius 4, Rátgéber T., Henry 17, Bor 1. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Sopron KC: Nichols 11, Griffin 12/3, Meszlényi 3, Molnár 15, Gill 7/3. Csere: Csendes 2, Sidibe 2, Fazekas 5, Sitku 2, Polster. Vezetőedző: Gasper Potocnik.