Facebook Instagram TikTok
Menü

Nem bírtunk idegenben a Szolnokkal, kedden viszont egyenlíteni szeretnénk!

2024. április 14.
Nem bírtunk idegenben a Szolnokkal, kedden viszont egyenlíteni szeretnénk! A friss Magyar Kupa-győztes otthonában kezdte meg csapatunk a bajnoki negyeddöntős párharcot, a Szolnoki Olajbányász pedig kihasználta, hogy saját szurkolói előtt játszhatott, megnyerte az első csatát. Kedden (18.00) már jön is a második felvonás, az NKA Arénában nem lehet más a célunk, mint az, hogy legyőzzük kiváló ellenfelünket, és egyenlítsünk.

A Magyar Kupa múlt hétvégi négyes döntőjén mindenki számára kiderült, milyen erőt képvisel a Szolnok – megnyerte a kupát! Nem mellesleg a bajnoki alapszakaszt az előkelő harmadik helyen zárta, mindezek ismeretében nyilvánvaló volt, hogy pokoli nehéz dolgunk lesz a negyeddöntő első mérkőzésén az Olaj otthonában.

Főleg úgy, hogy alaposan megrövidült a rotációnk. Amellett, hogy Meleg Gergő most sem léphetett pályára, kidőlt egy másik magasember is: Herger Salamon sérülés miatt szintén nem játszhatott. Ez nem ígért túl sok jót.

A mérkőzés sajnos ennek megfelelően alakult. A hazaiak nagyon bekezdtek, a nagyszünetig több mint ötven pontot dobtak, ennek köszönhetően jelentős előnyre tettek szert (54-39). A harmadik negyedben ugyan faragtunk egy picit a hátrányunkból, szívós munkával Walker duplája után visszajöttünk tíz ponton belülre (56-47), de nem többre nem futotta erőnkből. A Szolnok ismét erőre kapott, egyre jobban növelte a különbséget, és eldöntötte a meccset.

A három győzelemig tartó párharc április 16-án, kedden már folytatódik is, 18.00 órától az NKA Arénában csapunk össze ismét a Szolnokkal. Az Olaj legutóbb kikapott az otthonunkban egy emlékezetes, nagy csatában (94-86), úgyhogy a szurkolóknak érdemes lesz kijönniük, mert ami egyszer már megtörtént, az bizony könnyen megismétlődhet!

Oliver Vidin: – Először is gratulálok a játékosaimnak, csakúgy, mint a Pécs csapatának! Nyertünk, mert jobban koncentráltunk ma este. Még úgy is, hogy rosszul büntetőztünk, és a közeli helyzeteket is el-elhibáztuk. Jól játszottunk viszont védő oldalon, nem hagytuk őket lepattanózni, egyénileg és csapatszinten is jól oldottuk ezt meg. A széleken indított kettő-kettő játékokat néha gyengén védtük, ezzel könnyű pontokat adtunk az ellenfelünknek. Azon is javítanunk kell, hogy 15-20 pontos előnyben ne kényelmesedjünk el, hiszen egy csapat, amely meg akarja nyerni a bajnokságot, ezt nem teheti meg!

Csirke Ferenc: – Gratulálunk az Olajnak a győzelemhez! Nehéz mit mondani, idejöttünk két magasemberünk nélkül. Sokan mondják, hogy milyen fontos nekünk Meleg Gergő, csak azt felejtik el, hogy milyen fontos nekünk Herger Salamon! Az egész szezonban végig tudtunk kosárlabdázni fiatal játékos sérülése nélkül, most Scherer Bálintnak 20 percet kellett az első félidőben játszania, ez nem normális dolog. Nem a legkedvezőbb előjelekkel várjuk a keddi visszavágót, de mindent meg fogunk tenni azért, hogy megnyerjük a találkozót, és még egyszer Pécsre hozzuk a Szolnokot. Jelen pillanatban meglehet, az orvosi stábnak több dolga akad, mint a taktikáért felelős edzői stábnak. Ha teljes csapattal állunk fel kedden, akkor van esélyünk. A bővebb rotáció és a nagyobb tapasztalat sajnos nem mellettünk szól. Számítunk a szurkolóinkra, ahogy egész évben is támogattak minket!

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–NKA Universitas Pécs 99-79 (26-21, 28-18, 20-23, 25-17)

Férfikosárlabda-NB I. A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés. NHSZ-Szolnoki Olajbányász: Jovanovic 6, Eads 12/6, Lukács 18/6, Rudner 3/3, Wiggins 10. Csere: Durham 8/6, Révész 6, Pongó 17/12, Pallai 3/3, Thomas 14/3, Vincze 2, Sebők. Vezetőedző: Oliver Vidin. NKA Universitas Pécs: Nikolic 19/3, Scherer, Kovács P. 7, Durmo 12/6, Manjgafic 6. Csere: Walker 14/3, Henry 8, Kerpel-Fronius 13/9, Lados. Vezetőedző: Csirke Ferenc.